Aktualnosci

Kolejna wygrana na wyjeździe
2014-10-05 21:00:42

Zdziarzec 2  : 3 Janovia

Dzisiejszy mecz to tak zwany mecz za sześć punktów. Druzyna ze Zdziarca przystepowala do niego po zeszlotygodniowej wygranej z dotychczas niepokonana Zarowka, a Janovia po serii wygranych, choc w nie najlepszym stylu, chciała potwierdzić zwycięstwem swoją pozycję w tabeli.

Zaraz po pierwszym gwizdku spotkania Janovia ruszyła do ataku raz po raz wypracowując sobie dogodne sytuacje do strzelenia bramki. W 20 minucie prowadzenie daje nam Jarek Mol, który wykorzystuje sytuację sam na sam z bramkarzem uderzając piłkę w samo okienko jego bramki.

Po kilku minutach kolejne zamieszanie pod bramką przeciwnika za sprawą Jarka, który został sfaulowany, a karnego na bramkę zamienił Jacek Skowron.

Do 35 minuty przewaga naszej drużyny była bardzo duża i wtedy to Marcin Tabor strzałem zza pola karnego obija poprzeczkę, a Łukasz Michałek dobija główką z najbliższej odległości dając Zdziarcowi gola kontaktowego. Gdybyśmy wykorzystali swoje wcześniejsze sytuacje mogłoby być już wtedy 4 czy 5 do 0, ale zrobiło się 2:1, a w ostatniej minucie pierwszej połowy Zdziazrec doprowadza do wyrównania znów za sprawą duetu Tabor - Michałek. Ten pierwszy został sfaulowany w naszym polu karnym, a ten drugi pewnie strzelił z 11 metrów.

W drugiej połowie Janovia starała się kontynuować dobrą grę z pierwszej części spotkania, jednak sytuacji do strzelenia gola było trochę mniej.

Gola, który okazał się później zwycięskim, strzelił w 70 minucie Seweryn Mrozowski zamykając z prawej strony na długim słupku akcję Janovii z lewej strony.

Była to jego debiutancja bramka w lidze i od razu dająca nam ważne punkty.

Trzeba pochwalić całą drużynę, która grała pewnie i wygrała zasłużenie. Do plusów na pewno trzeba zaliczyć dobrą postawę naszych młodych zawodników: Przemka i Seweryna,  solidną grę formacji obronnej, a także grę całej naszej drużyny, która wygląda coraz lepiej. Martwi jedynie skuteczność, ale miejmy nadzieję, że ta przyjdzie już w następnym meczu, który też będzie meczem za 6 punktów. Będzie to mecz nie byle jaki, bo derby z Żarówką a dobry rezultat pozwoli nam zapewnić sobię fotel lidera po rundzie jesiennej.