spinner Working...
Aktualnosci

Derby dla Janovii
2014-04-28 11:01:00

Wczoraj na naszym boisku miało miejsce wielkie piłkarskie święto zwane derbami czyli pojedynek miedzy dwoma odwiecznymi drużynami Janovią i Sprintem Żarówka. Na to spotkanie wszyscy zawodnicy i kibice czekają cały rok więc nie dziwi duża frekwencja na trybunach.

Początek spotkania należał do naszego zespołu zdominowaliśmy środek pola co przełożyło się na częste zagrożenie bramki Sprintu niestety brakowało skuteczności. W dalszej części meczu nie wiele się zmieniło nasi zawodnicy próbowali strzałów z daleka kilkakrotnie próbował Zbyszek Cetnar który wrócił do składu po dłuższej przerwie lecz dobrze w bramce gości bronił bramkarz Sprintu. Drużyna z Żarówki zagrażała naszej bramce tylko ze stałych fragmentów gry. Przed przerwa mieliśmy jeszcze dwie znakomite okazje do zdobycia bramki najpierw po zamieszaniu w polu karnym uderzał Józek Dobosz ,Zbyszek Cetnar i Konrad Mrozowski ale wszystkie 3 strzały zostały zablokowane przez obrońców i bramkarza. Kilka minut później  po rzucie wolnym za pola karnego mocnym strzałem pod poprzeczkę popisał się Zbyszek Cetnar ale bramkarz Sprintu po raz kolejny udanie interweniował.

Drugą połowę lepiej zaczęli goście prawą stroną stworzyli składną akcje i wyszli na prowadzenie. Radość Sprintu nie trwała zbyt długo. Po faulu w polu karnym sędzia pokazał na 11 metr do piłki podszedł Jacek Skowron i doprowadził do wyrównania. Janovia poszła za ciosem i 5 minut później po zagraniu ręką w polu karnym przez zawodnika gości sędzia po raz kolejny wskazuje na wapno i po raz drugi Jacek Skowron się nie mili i wyprowadza Janovie na prowadzenie. Później gra się uspokoiła ale nasz zespół nie ustrzegł się błędu. Prostopadłe podanie do napastnika gości i Sprint doprowadza do wyrównania. Ta bramka nie podłamała naszych zawodników i 5 minut przed końcem  meczu w zamieszaniu w okolicy pola karnego Konrad Mrozowski uderzył z daleka nie dając szans bramkarzowi. W końcówce szanse debiutu otrzymał Jarek Halik doświadczenie nabyte w derbowym meczu z pewnością przyda mu się w dalszej karierze. Do końca meczu graliśmy uważnie i utrzymaliśmy prowadzenie.

Dzięki temu zwycięstwu zrównaliśmy się punktami z Żarówka i tylko dzięki gorszemu bilansowi bramkowemu zajmujemy drugie miejsce w lidze. Za tydzień czeka nas kolejny ciężki mecz w Wierzchowinach. Ale dzięki wygranej w derbach pojedziemy tam w dobrych nastrojach i pełni nadziei w kolejne zwycięstwo.

Janovia 3:2 Sprint Żarówka

Bramki: Jacek Skowron x2, Konrad Mrozowski

Skład: Giża, Grzech, Starzyk, Bigda, Słowik M, Janiec, (Ćwieka), Słowik T, Skowron, Cetnar, (Halik), Dobosz, Mrozowski

2014-04-28 11:01:00 jacek